Materiały sypkie

Materiały sypkie

Piasek jest najczęściej stosowaną nawierzchnią bezpieczną, bo jest tani w momencie inwestycji. Dobrze utrzymana warstwa piasku, pomimo swoich wad, w wielu przypadkach jest dobrym sposobem na wykonanie bezpiecznej nawierzchni. Największym problemem z piaskiem są zanieczyszczenia: odchody zwierząt, szkło, papierosy i inne odpady, które są trudne do usunięcia. Drugim problemem jest konieczność regularnego utrzymywania: dosypywanie piasku, wymiana piasku, usunięcie chwastów i mchu. Może się okazać, ze piasek w okresie 10 lat wcale nie jest najtańszą formą bezpiecznej nawierzchni. Warstwa źle utrzymanego piasku może być bardzo niebezpieczna. Problematyczne jest odsłanianie się betonowych fundamentów urządzenia, nie bez znaczenia jest także to, że w trakcie mrozów, piasek robi się twardy i nie amortyzuje właściwie upadku. W trakcie użytkowania piasek przemieszcza się, co może powodować odsłanianie krawężników, a tym samym stwarzać niebezpieczne sytuacje w tracie zabawy.

Piasek jest nawierzchnią sprawiającą trudności osobom poruszającym się wózkiem inwalidzkim oraz matkom z wózkami dla małych dzieci. Piasek zbiera się w butach, co jest istotną wadą przy placach zabaw przy szkołach i przedszkolach.

Za to dobrze utrzymana warstwa luźnego i suchego piasku jest zdecydowanie bardziej miękka niż jakakolwiek nawierzchnia syntetyczna. W sytuacjach, kiedy plac zabaw jest intensywnie używany, piasek daje najwyższy poziom bezpieczeństwa.

  • Filtruj
  • Szukaj

Materiały sypkie

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria...

Masz pytanie?

Mamy doświadczenie w projektowaniu i budowaniu placów zabaw

Kompleksowo zajmujemy się tematem placów zabaw.

Mamy doświadczenie zarówno w projektowaniu, jak i budowaniu placów zabaw.

Chętnie doradzimy przy planowaniu bezpiecznego
i radosnego placu zabaw.

Odpowiemy na każde Twoje pytanie!Napisz do nas

Kontakt

educarium
spółka z o.o.

dział place zabaw

ul. Grunwaldzka 207

85-451 Bydgoszcz

Rzetelna firma

kom

512 345 977 - Jos

662 336 600 - Łukasz

517 100 406 - Katarzyna

tel

801 500 800 - infolinia
52 324 78 00 - centrala
52 324 78 40 - place zabaw

52 324 78 47
52 321 02 51

mail

placezabaw@educarium.pl