fbpx

Jest wiele osób, które wciąż myślą, że plac zabaw to huśtawka, piaskownica, karuzela i zjeżdżalnie. Nic bardziej mylnego. Na placu zabaw dzieje się wiele nowego. Innowacje śledzą nowości. Przedstawimy tu aż 34 najfajniejszych nowości. Oglądaj czarujące instrumenty muzyczne, interaktywne huśtawki do zabawy wieczorem, gumowe misie, mówiące karuzele. Zobacz, jakie są nowe pomysły na integracyjne, sensoryczne i naturalne place zabaw. Zbuduj taki plac zabaw, na przykład w ramach budżetu obywatelskiego, a z całą pewnością zyskasz wiele uśmiechu na twarzach dzieci.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze nowości do realizacji najfajniejszych placów zabaw!

1. Integracyjna huśtawka dla wspólnej zabawy

Jeden z najfajniejszych pomysłów tego roku to nowa integracyjna huśtawka wagowa J987. Nie powinno jej brakować na żadnym integracyjnym placu zabaw. Każdy może się tu bawić. Jeżeli jesteśmy związani z ruchem kołowym (na wózku jest osoba niepełnosprawna lub małe dziecko), to możemy wjechać i zjechać z huśtawki z pomocą opiekuna. Na huśtawce nieważne jest kto siedzi lub stoi po drugiej stronie - możemy się razem bujać. Ta huśtawka będzie na pewno hitem wielu placów zabaw.

2. Harmonijne kwiaty

Muzyka stała się już elementem wielu placów zabaw. Nowe harmonijne kwiaty nie tylko prezentują się czarująco, ale również wydają niesamowite dźwięki. Wzorcowo wystrojone kwiaty muzyczne możemy ustawić jako bukiet i na nim grać samemu lub wspólnie. Nie tylko dzieci mogą się bawić w muzyków. Zakochani również mają szansę wyznać sobie miłości w dobrym, muzycznym nastroju. Drugi taki bukiet był już wcześniej w naszej ofercie - muzyczne kwiaty można kręcić, co generuje wytwarzanie dźwięków przyrody. Harmonijne oraz muzyczne kwiaty  nadają się doskonale na integracyjne i sensoryczne place zabaw.

3. Wszystko co potrzebne aby wyruszyć na ekspedycję dżungli

Naturalne place zabaw budowane z robinii zyskują coraz więcej popularności. Teraz na takim naturalnym placu zabaw można spotkać niedźwiedzie! Czy je obserwujesz zza kółka w swoim jeepie, czy z góry patrząc z samolotu, to już twój wybór.

 4. Czas na relaks na placu zabaw

Po intensywnej zabawie każdy musi odpocząć. Teraz można to robić z hamaku wiszącym na słupach z robinii. Wygoda jest jednak ograniczona - trzeba trzymać równowagę, co przy mocniejszych powiewach wiatru może być utrudnione.

5. Ka'Yop seria urządzeń bliska przyrodzie

Inne spojrzenia na naturalne place zabaw oferują zestawy Ka'Yop. Przykładem najlepszym w tej nowej serii jest zestaw J56003G, który jest po brzegi wypełniony funkcjami zabawowymi - przez to wiele dzieci może się razem bawić w różnorodne zabawy na małej powierzchni. Cały zestaw zyskuje niepowtarzalny wygląd dzięki giętym słupom metalowym oraz panelom HPL z nadrukiem wielokolorowym Grafic Games. Atmosfera dżungli wzmocniona jest dźwiękami wytwarzanymi przez urządzenie interaktywne w zestawie - ptaki śpiewają, wiatr wieje, małpy krzyczą - prąd potrzebny do odtwarzania tych dźwięków jest generowany przez dzieci! Zarówno pod i nad platformą można się czuć jak w głębokim lesie, obserwować z góry co się dzieje poza leśną chatką, uciekać szybko na dół jedną ze zjeżdżalni oraz wspinać się  do bezpiecznego schronienia na siatce wspinaczkowej. Istnieją też możliwości na spokojniejszą zabawę korzystając z różnego rodzaju paneli zabawowych. Czy znajdziesz wszystkie małpy namalowane na panelach zestawu? To również jest jedna z zabaw, która da dzieciom dużo radości.

 

6. Wioska w lesie

Blisko natury możemy również poprzebywać odwiedzając wioskę w lesie - wielki zestaw wspinaczkowy, który się tak samo chętnie prezentuje w pięknym parku, jak na szkolnym placu zabaw o dużych wymiarach. Dwie wysokie wieże połączone siatką stalową wysoko w powietrzu oraz długa zjeżdżalnia robią naprawdę duże wrażenie.

7. Ryneczek Origin

A gdyby tak na placu zabaw można zrobić zakupy? Zabawa w sklepik jest zwykle ekscytująca dla wszystkich dzieci. Drewniany ryneczek przyciągnie wszystkie dzieci z placu zabaw do zabawy w sprzedawców i klientów. Do dyspozycji dzieci znajdują się okienko, lady, wiszące produkty spożywcze, które można przesuwać, a także liczydło które pomoże dobrze obliczyć wartość zamówienia. Dziecięca fantazja nie zna granic, dzieci same zadecydują, czy stragan na ryneczku będzie sklepem spożwyczym, rybnym, czy może nawet lodziarnią.

 

8. Pociąg - ruszamy na stację "Plac Zabaw"

Pociągi już od wielu lat zatrzymują się na stacji placu zabaw. Ale, tak jak w prawdziwych pociągach widać dużo innowacji, to w pociągach na placu zabaw czas nie stoi w miejscu, choć w dalszym ciągu nie pozbyliśmy się wyglądu parowozów. Nowość widać tu w świeżych kolorach oraz w dostępności - ten pociąg bez problemu może się zatrzymać na integracyjnym placu zabaw, bo jest dostępny dla wszystkich dzieci. Oferuje możliwości zabawy od zewnątrz, ale wóżkiem inwalidzkim można również wjechać do lokomotywy. Istnieje również możliwość aby przesiąść się z jednego wózka do drugiego. W wagonach znajdują się różne możliwości zabawy dla pasażerów, więc długie podróże na pewno nie będą nudne.

 9. Nauczymy o środowisku - śmieciowy plac zabaw

Jest wiele rodzajów tematycznych placów zabaw, ale plac zabaw w tematyce recyklingu śmieci to szczególna nowość. Możemy na taki plac zabaw zaoferować szereg gotowych pomysłów, ale jako centralny element będziemy raczej proponować tą śmieciarkę. Łączymy tu zabawę z edukacją -panele zabawowe oferują różne gry związane z segregacją śmieci. Ale kierowanie wielką śmieciarką przez wąskie uliczki na placu zabaw to już zupełnie inny poziom frajdy dla dziewczyn i chłopaków. Wiadomo, taka wielka maszyna trochę kosztuje, ale może znajdą się tu sponsorzy, którzy profesjonalnie zajmują się przeróbką odpadów domowych?

 10. Młodzież tańczy i się rusza - DanceSquare

Lockdown to słowo, którego rok temu jeszcze nie znaliśmy, a w tej chwili używamy na codzień. W trakcie lockdownu wielu z nas zyskało na wadze. Młodzież niestety nie jest pod tym względem wyjątkiem. Dla młodzieży wychodzącej z lockdownu oferujemy zupełny nową opcję odzyskiwania dawej formy. Wspólny ruch do muzyki, taniec i częsty kontakt na żywo od zawsze dawał radość nastolatkom. DanceSquare, kolejne słowa, których chcemy was nauczyć, to świetna nowa koncepcja wspólnej zabawy przy szkole i w innych miejscach przeznaczonych dla tych, którzy szukają alternatywy dla boiska. Tu można się dzielić własną muzyką z koleżankami i kolegami, robić pokazy tańca i rytmiki, wspólnie ćwiczyć i na pewno świetnie się bawić. Więc naucz się już dziś tych słów na pamięć: DanceSquare!

11. Pełen odlot

Zjeżdżalni na placach zabaw zawsze było od koloru do wyboru. Ale żeby odlatywać ze zjeżdżalni? Tego chyba jeszcze nikt wcześniej nie wymyślił. Tu przyśpieszenie będzie podobne do startującego samolotu, tylko kierunek nieco inny. Ale do dla młodych pilotów chyba nie robi to różnicy. Każdy z nich będzie chciał siedzieć w kokpicie.

12. Odlatujemy balonem

Odlatywać możemy również w zupełnie innym środkiem transportu. Na przykład balonem powietrznym. Przeniesiemy się w nim nie tylko do góry, ale również w czasie. Gdzie w naszej wyobrażni będziemy rzucać kotwicę? Czy to będzie port lotniczy, czy jednak port morski?

13. Podróż dookoła świata

Jeżeli balonem powietrznym wylądowaliśmy już w porcie morskim, to możemy się natychmiast przesiąść do wielkiego skunera i wybrać się w  podróż dookoła świata. Ten wielki trzymasztowiec oferuje nam zabawę na całą podróż. Pod pokładem mamy wiele możliwości wspinania się i ukrywania się w ciemnych zakątach statku. Na pokładzie możemy wziąć ster, złapać wiatr w żagle i szukać nowych lądów.

14. Traktor ściga ślimaka

Bujaki sprężynowe być może należą do mniejszych urządzeń na placu zabaw, ale to wcale nie oznacza, że tu już wszystko zostało wymyślone i jest nudne. Przykładowe, oryginalne połączenie urządzeń: bujak traktor i bujak ślimak. Czy ktoś kiedyś widział ślimaka ściganego przez traktor? To dopiero wielka fantazja. Funkcje bujaka nie wymagają poszukiwania oryginalnych rozwiązań: na bujaku można się bujać i bujać a to zawsze przynosi dzieciom wiele radości.

15. Integracyjny Jeep

Na placu zabaw widzimy również coraz większe urządzenia na spreżynach. Tu kolejna zabawka, która oferuje możliwości zabawy dzieciom z trudnościami ruszenia się. Parkujemy bez problemu nasz wózek w środku tego wielkiego bujaka i jedziemy potem razem do naszego wyimaginowanego celu. Nie znamy rekordu liczby dzieci, które zmieszczą się razem do tego urządzenia, ale na pewno znajdzie się moment, kiedy dzieci na twoim placu zabaw będą chciały spróbować ten rekord przebić. 

16. Zakręć się na maksa

Roll Runner to może wciąż dla niektórych nowość, ale projektanci urządzeń zabawowych poszli terach o kilka kroków dalej. Zwykły Roll Runner był już niezwykle oryginalną nowośćią na placu zabaw  - można biegać jak chomik w środku wielkiego koła. Pojedynczo lub razem. Dzieją się wtedy rzeczy podobne do tych, które się dzieją w klatce dla chomików, a zabawa jest wtedy nie tylko dla chomika, ale również dla publiczności.

W wersji interaktywnej dodaliśmy do tej już wspaniałej zabawy światło i dźwięk. Jako chomiki wytwarzamy prądu i tą energią oświetlamy siebie i innych uczestników gry. Zaryzykuj i zamontuj tego typu interaktywne urządzenie na placu zabaw, a kolejki do zabawy będą zagwarantowane.

17. Szybka jazda na szynach

Do tego urządzenia na placu zabaw również będą zagwarantowane kolejki. Małe dzieci mogą jeździć w kółko aż do momentu, kiedy mama, tata, dziadek lub siostra nie będą już chcieli ich pchać. 

18. Huśtanie na linach

Wtedy mama, tata, dziadek i siostra mogą znaleźć aktywność dla siebie i sprawdzić jak działa wielka huśtawka linowa. Wspólne huśtanie może być spokojne, ale również bardzo dynamiczne. Ciekawe, kto jako pierwszy będzie miał takiego huśtania dość. Prawdopodobnie ten, kto z przerażeniem patrzy na dziką zabawę, lub ten, kto już od wielu minut czeka na swoją kolej.

19. Huśtawka gniazdo na drzewie

Przeniesiemy się wtedy do innej formy huśtania w grupie. Wszyscy razem mogą wejść do wielkiego kosza z możliwością huśtania się w każdym kierunku. Kosz jest na tyle duży, że pięć osób wejdzie bez większego problemu. Widzieliśmy jednak próby, gdzie do środkka próbuje wejść ośmioro. A kiedy osiem osób bawi się razem, to mamy już prawdziwą imprezę.

20. Figlarne kulki na tablicy do zabaw dla dzieci

Przyszedł czas na nieco spokojniejszą zabawę. 64 dwukolorowych kul daje w sumie 18.446.744.073.709.551.616 możliwości ustawienia ich na tej tablicy. Jeśli ktoś ma ochotę może  się więc przez cały życie bawić tylko tą tablicą. Najbardziej kreatywni spośród nas będą w stanie tu stworzyć piękne obrazki, które niestety długo nie pozostaną. Ale co tam, nic do stracenia, zostaną jeszcze miliardy innych możliwości do wypróbowania. 

21. Zabawa z wodą na placu zabaw

Poza piaskiem, to woda (i błoto) oferują dzieciom wielką frajdę. Urządzenie to zastąpi kałużę, co ma swoje zalety. Dostęp do wody można tu zorganizować na stałę, poprzez instalację podziemną, lub poprzez podłączenie węża ogrodniczego. Dzieci obsługują kran z przyciskiem i potem przelewają wodę do różnych elementów urządzenia. Urządzenie świetne do zabawy integracyjnej. Zalecane jest zapewnić dzieciom dostęp do ubrań na zmianę.

22. Czas na zabawę w ogrodnika

Dookoła tego stołu ogrodnicznego można zorganizować pracę z ziemią i roślinami. Zaletą tego stołu jest przede wszystkim wybór materiałów: dzięki drewnianym słupom impregnowanym ciśnieniowo oraz płytom HPL jest to stół, który może bardzo długo stać w przedszkolnym ogrodzie, który można bez problemów wyczyścić i który będzie bardzo praktycznym narzędziem do nauki podstawy biologii w przedszkolu.

23. Dzielnica do odkrycia przez najmłodszych

Do przedszkoli i żłobków pasuje również taki zestaw, wielka dzielnica dla najmłodszych. Urządzenie oferuje zabawy na trzech poziomach: stojąco, siedząco i na kolanach - zestaw został zaprojektowany dla dzieci od 0,5 roku, które jeszcze nie chodzą, lub mają z tym jeszcze trochę problemów. Najmłodsze dzieci mają tu wiele możliwości chwytania się oraz możliwośc zabawy z opiekunem. Mogą siedząc, obserwować co robią inni i same próbować wchodzić przez tunel, przez wielkie koło oraz próbować prostych zabaw przy panlenach aktywności.

24. Drążkowa przejażdżka

Ta nowość akurat nowością specjalnie nie jest, ale jest na tyle ciekawa, że prezentujemy ją jeszcze raz. Idea tego urządzenia jest całkiem prosta: trzeba się chwycić za uchwyt i za pomocą szyny przemieścić się do drugiej platformy. Urządzenie dla nieco starszych dzieci, mniej więcej 7 lat, trochę zależne od wzrostu dziecka. Podczas drogi z jednej platformy do drugiej można robić różne fikołki. Uchwyt się kręci, więc oprócz drogi do przodu, można się jeszcze kilka razy zakręcić po drodze.

 25. Balansowanie na linie

Kto nie patrzy z podziwem na tych, którzy chodzą z parasolem z jednego do drugiego wieżowce na cienkiej linie? Teraz można spróbować tego bezpiecznie na placu zabaw i tylko wyobraźnia powie nam na jakiej wysokości się znajdujemy. Do dyspozyzji i treningu mamy trzy liny obok siebie. Ale jeśli już to opanujemy, to tylko od nas zależy, czy chcemy szukać bardziej wymagających poziomow. Utrudnieniem będzie np. zamknięcie oczu podczas próby przejścia na drugą stronę. Ciekawe czy sie uda...

26. Stegozaur na placu zabaw

Gumowe kształty na placu zabaw zyskały już sporo popularności. Czas więc na nowe modele. Jest ich wiele, ale najbardziej nam się podoba stegozaur i kret. Co wcale nie oznacza, że Tobie bardziej się może podobać jeden z wielu innych modeli. Podsumowując, te zwierzęta będą pasowały do każdego projektu placu zabaw.

27. Kuszący kret

Kret jest przez ogrodników niespecjalnie lubiany, ale chyba nawet oni by zgłosili krecikowy plac zabaw do projektu obywatelskiego. A więc, jeśli planujesz taki  projektu, to zastanów się nad kretem. Jeszcze nie mamy w ofercie kompletu z kopcem dla kreta, ale nie ma wielkiego problemu aby tu coś indywidualnego wymyśleć.

28. Kolorowe kwiaty z gumy

Będąc w temacie ogrodu na placu zabaw, to możemy również wykonać wielkie trzywymiarowe kwiaty na placu zabaw lub w innym miejscu przestrzeni publicznej. Różnorodne kolory i dowolnośc projektowania pomogą przy projektowaniu ciekawych elementów przesztrzennych, które mogą być zarówno ozdobą jak i miejscem odpoczynku.

29. Znane gry w podwórkowych formach

Dzięki Netflix i serialowi Gambit Królowej szachy zyskały na popularności na całym świecie. Z pomocą płyt gumowych możemy tworzyć wielkie gry podwórkowe i przenieść gry w szachy na zewnątrz. Taką podworkową grę możemy wykonać na każdej twardej powierzchni, może to być również przestrzeń placu zabaw. Inne dostępne gry podwórkowe z płyt to warcaby, chińczyk i młynek. Mamy w ofercie również wiele rodzajów gotowych wzorów do nawierzchni bezpiecznej, np. klasyczna gra w klasy (gra "chłopek"). Jeszcze bardziej wyszukane nowości to interaktywne gry zintegrowane w nawierzchni bezpiecznej. Wyżej już zaprezentowaliśmy DanceSquare. Dla młodszych użytkowników możemy natomiast zamontować Game Floor - czujniki z dźwiekiem i światłem zintegrowane z płytami gumowymi.

30. Śpiewający Słón, Gadający Grzyb, Rymujący Rino i Wygadany Wielbłąd

W temacie interaktywnych urządzeń zabawowych bardzo wiele się dzieje. Przykładami są gadające zwierzęta: słoń, nosorożec i wielbłąd, które możemy zachęcić do gadania, śpiewania i rymowani dzięki kręceniu korbką - ogonem. Nieco inaczej do opowiadania nam historii, musimy zachęcić grzyba - w tym wypadku, aby dowiedzieć się czegoś nowego, muismy zakręcić kapeluszem.

31. W ciemności zabawa teraz jeszcze lepsza

Z reguły na placu zabaw zabawa kończy się po zapadnięcie zmroku. To się jednak może zmienić dzięki urządzeniom interaktywnym, które pokazują swój prawdziwy urok dopiero wieczorem. Dzięki huśtaniu się, bujaniu i kręceniu generujemy w tych urządzeniach prąd, a dzięki niemu możemy odtwarzać muzykę oraz zapalać wielokolorowe ledy na urządzeniach. I to daje zupełnie nowy urok placom zabaw, a dzieci zachęca do zabawy również wieczorem. Czy teraz rodzice pozwolą dzieciom iść spać nieco później?

 

 

© 2006-2020 educarium spółka z o.o. - All rights reserved.

 

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych