Place zabaw - bezpieczeństwo

Czy Państwa plac zabaw jest taki bezpieczny i trwały?

Bezpieczeństwo na placu zabaw jest bardzo ważnym tematem zarówno dla rodziców, jak i dla zarządu placu zabaw. W Polsce dla placów zabaw w miejscach publicznych obowiązuje Polska norma PN-EN 1176-2009, która jest bezpośrednim tłumaczeniem międzynarodowych norm EN 1176-2008. Dla nawierzchni pod place zabaw ważna jest jeszcze norma PN-EN 1177-2009 (EN 1177-2008).

Bezpieczeństwa na placu zabaw nie da się jednak osiągnąć opierając się tylko i wyłącznie na normach. Na większości placów zabaw spotykają się dzieci z różnych grup wiekowych, z  różnymi umiejętnościami i sposobem bawienia się. Plac zabaw nie może być położony w pobliżu dróg, ścieżek rowerowych oraz w miejscach ,w których dzieci będą bezpośrednio narażone na niebezpieczeństwa.

Dlatego rola projektanta w planowaniu placu zabaw jest bardzo ważna. Dobieranie odpowiednich urządzeń, umieszczenie urządzeń w taki sposób, by zniwelować niebezpieczeństwo powstałe przy natężonym ruchu dzieci oraz odpowiednie odgrodzenie placu zabaw od otoczenia jest bardzo istotne. Ważne jest również odpowiednie planowanie miejsca obserwacji dzieci przez rodziców, którzy chcą mieć swoje młodsze pociechy na oku. Dlatego też niezbędne jest właściwe rozmieszczenie ławek.

Dla wielu placów zabaw wykonujemy projekty 3D, które pozwalają lepiej wyobrazić sobie końcowy efekt placu zabaw.

Dla naszych partnerów bezpieczeństwo jest bardzo ważne. Firma PROLUDIC bierze aktywny udział na rzecz poprawienia bezpieczeństwa placów zabaw i urządzeń zabawowych. Każde urządzenie zabawowe posiada certyfikat TUV zgodnie z aktualnymi normami. Jeżeli projektujemy dla Państwa urządzenia, to gwarantujemy, iż będą one wykonane zgodnie z obowiązującymi normami, ponadto do każdego z nich dostarczamy certyfikaty TUV.

Producent EUROFLEX również stawia bezpieczeństwo swoich produktów na pierwszym miejscu. Nawierzchnia gumowa jest produktem pochodzący z recyklingu opon. Jakość uzyskiwanych granulatów oraz chemiczny skład farby i klejów zastosowanych  podczas produkcji płyt jest bardzo ważna nie tylko dla jakości produktu, ale również dla bezpieczeństwa dzieci, które będą w bezpośrednim kontakcie z podłożem. Nawierzchnie EUROFLEX jako jedyne na świecie posiadają niemiecki certyfikat GS, jako dowód,że wszystkie składniki są bezpieczne dla dzieci (nietoksyczne oraz wolne od metali ciężkich).

© 2006-2019 educarium spółka z o.o. - All rights reserved.