fbpx

Bezpieczna nawierzchnia na placu zabaw

Nawierzchnia pod urządzeniami zabawowymi jest ważnym elementem placu zabaw. Możliwości jest wiele, od trawnika, nawierzchnie sypkich, poprzez różne rodzaje nawierzchni syntetycznych.

O wyborze nawierzchni decyduje wiele czynników. Kryterium obowiązkowym jest uzyskanie odpowiedniego bezpieczeństwa użytkowników, zgodnie z normami EN1176 i EN 1177.

Ważna jest również trwałość i koszty utrzymania nawierzchni. Koszty mogą się kolosalnie różnić pomiędzy poszczególnymi rodzajami nawierzchni, ale również pomiędzy produktami od danych producentów (nie zawsze najtańsza opcja jest optymalna). Educarium może dla Państwa wykonać różne rodzaje nawierzchni bezpiecznej. Współpracujemy z wiodącymi producentami krajowymi i zagranicznymi. Szukamy takich partnerów, z którymi możemy osiągnąć niski koszt przez cały okres eksploatacji placu zabaw. Rzadko jednak są to produkty, które mają w momencie inwestycji najniższe ceny. Wybieramy dostawców na podstawie dokładnej analizy jakości ich produktów, praktyki w  branży, faktycznego zachowania w razie spraw gwarancyjnych oraz międzynarodowego doświadczenia.

Więcej informacji o bezpiecznej nawierzchni z naszej oferty zamieszczamy w dedykowanym serwisie:

www.bezpiecznanawierzchnia.pl

Place zabaw oferują dzieciom unikalne możliwości działania i zabawy. Dzieci uwielbiają szukać granic swoich umiejętności. Z tym związane zawsze jest ryzyko upadku. Dobry dobór konstrukcji placu zabaw oraz bezpieczna nawierzchnia pod urządzeniami mogą zminimalizować ryzyko większych obrażeń.

Płyty EUROFLEX zapewniają bezpieczeństwo amortyzując dziecięce upadki, są łatwe w utrzymaniu oraz wyróżniają się wysoką trwałością. Pozwalają dzieciom bawić się na co dzień, są odporne na zużycie i ekstremalne temperatury. Nie wymagają konserwacji.

Więcej informacji o bezpiecznej nawierzchni z naszej oferty zamieszczamy w dedykowanym serwisie:

www.bezpiecznanawierzchnia.pl

Nawierzchnia wylewana z granulatów SBR i EPDM jest jednym z najpopularniejszych typów nawierzchni bezpiecznej. Taka nawierzchnia daje wiele możliwości tworzenia atrakcyjnego placu zabaw, i jeśli jest dobrze wykonana, oferuje trwałe i bezpieczne rozwiązanie. Wybór wykonawcy tylko po cenie, jest jednak błędnym podejściem. Jakość zastosowanych materiałów oraz umiejętności wykonawcy, mają ogromny wpływ na wygląd, trwałość i bezpieczeństwo nawierzchni. Niestety, posiadanie certyfikatów oraz kart technicznych, niewiele mówi o jakości wykonania, ani o jakości granulatów i klejów, które są zastosowane. Ważne jest przede wszystkim doświadczenie i renoma wykonawcy.

Educarium wykonuje nawierzchnie wylewane z granulatami SBR oraz EPDM. Nasza ekipa ma dużo doświadczenia w wykonaniu nawierzchni. Jeśli szukacie Państwo najtańszej oferty, to prosimy szukać innego wykonawcy. Poniżej kilka z naszych realizacji.

W celu przedstawienia ofert prosimy o kontakt.

 

 

Nawierzchnia wylewana

 

Nawierzchnia wylewana pod placem zabaw

Sztuczna trawa to ciekawa alternatywa jako bezpieczna nawierzchnia na placu zabaw. Sztuczna trawa oferuje dużo zalet:

  • niski koszty utrzymania; nie trzeba kosić, podlewać, nawozić
  • naturalny wygląd, szczególnie atrakcyjny w parkach
  • brak zmiany koloru w różnych porach roku
  • odporna na intensywne użytkowanie
  • doskonała sprężystość
  • brak zachwaszczenia i mchu
  • brak reakcji alergicznych
  • zawsze dobry drenaż, brak błota
  • łatwa do utrzymania w czystości
  • przyjemna zarówno dla dzieci jak i dla zwierząt

Pod trawę stosujemy specjalne podkłady gwarantujące wysoki stopień bezpieczeństwa na placu zabaw. Nowa technologia utrzymuje przez długi czas elastyczność, w zależności od grubości podkładu możemy uzyskać wysokość upadku (HIC) do 3,2m.

Oferujemy kompleksowe doradztwo, fachowy montaż oraz 7 lat gwarancji.

Sztuczna trawa jest dostępna w dwóch rodzajach: Playgrass jest sztuczną trawą, która najlepiej nadaje się do intensywnego użytkowania, np. na publicznych placach zabaw, w parkach i przy szkołach. Joyful jest drobniejsza, bardziej miękka (ale przy tym wyjątkowo trwała i silna) to produkt dopasowany dla najmłodszych dzieci.

sztuczna trawa pod plac zabaw

Maty przerostowe to ciekawe rozwiązanie dla mniejszych budżetów, oraz całkiem dobra alternatywa jako inny rodzaj nawierzchni bezpiecznej. Mata przerostowa to certyfikowana mata z czarnej lub zielonej gumy. Mata jest ażurowa i może być zamontowana na istniejącym trawniku lub na glebach żyznych. Po montażu w ciągu kilku tygodni trawa wyrasta przez otwory. Daje to wysokość upadku powyżej 3 metrów! Jest to dobre rozwiązanie pod huśtawki, zestawy zabawowe oraz zjazdy linowe. Maty przerostowe mogą być zamontowane na skarpach i na terenach, które nie są idealnie równe.

więcej informacji na temat mat przerostowych znajdą Państwo na dedykowanej stronie www.mataprzerostowa.pl

 

Piasek jest najczęściej stosowaną nawierzchnią bezpieczną, bo jest tani w momencie inwestycji. Dobrze utrzymana warstwa piasku, pomimo swoich wad, w wielu przypadkach jest dobrym sposobem na wykonanie bezpiecznej nawierzchni. Największym problemem z piaskiem są zanieczyszczenia: odchody zwierząt, szkło, papierosy i inne odpady, które są trudne do usunięcia. Drugim problemem jest konieczność regularnego utrzymywania: dosypywanie piasku, wymiana piasku, usunięcie chwastów i mchu. Może się okazać, ze piasek w okresie 10 lat wcale nie jest najtańszą formą bezpiecznej nawierzchni. Warstwa źle utrzymanego piasku może być bardzo niebezpieczna. Problematyczne jest odsłanianie się betonowych fundamentów urządzenia, nie bez znaczenia jest także to, że w trakcie mrozów, piasek robi się twardy i nie amortyzuje właściwie upadku. W trakcie użytkowania piasek przemieszcza się, co może powodować odsłanianie krawężników, a tym samym stwarzać niebezpieczne sytuacje w tracie zabawy.

Piasek jest nawierzchnią sprawiającą trudności osobom poruszającym się wózkiem inwalidzkim oraz matkom z wózkami dla małych dzieci. Piasek zbiera się w butach, co jest istotną wadą przy placach zabaw przy szkołach i przedszkolach.

Za to dobrze utrzymana warstwa luźnego i suchego piasku jest zdecydowanie bardziej miękka niż jakakolwiek nawierzchnia syntetyczna. W sytuacjach, kiedy plac zabaw jest intensywnie używany, piasek daje najwyższy poziom bezpieczeństwa.

SzerokośćSzerokość50mm
Długość1000mm
Wysokość upadkuWysokość upadku0,60m
Wysokość upadkuWysokość upadku0,60m
SzerokośćSzerokość50mm
Długość1000mm
Wysokość upadkuWysokość upadku0,60m
SzerokośćSzerokość50mm
Długość1000mm
Wysokość upadkuWysokość upadku0,60m
SzerokośćSzerokość25mm
Długość1000mm
SzerokośćSzerokość6,0 lub 5,5m
Długość6,0 lub 5,5m
SzerokośćSzerokość4,0 lub 4,5m
Długość4,0 lub 4,5m
SzerokośćSzerokość4,0 lub 4,5m
Długość4,0 lub 4,5m
SzerokośćSzerokość5,5 lub 6,0m
Długość5,5 lub 6,0m
SzerokośćSzerokość500mm
Długość500mm
Wysokość upadkuWysokość upadkutak jak płyty Standard
SzerokośćSzerokość500mm
Długość500mm
Wysokość upadkuWysokość upadkutak jak płyty Standard
SzerokośćSzerokość500mm
Długość500mm
Wysokość upadkuWysokość upadkuZależy od grubości płyty
SzerokośćSzerokość500mm
Długość500mm
Wysokość upadkuWysokość upadkuZależy od grubości płyty
SzerokośćSzerokość1000mm
Długość1000mm
Wysokość upadkuWysokość upadku100cm
SzerokośćSzerokość500mm
Długość500mm
Wysokość upadkuWysokość upadku0,9m

© 2006-2020 educarium spółka z o.o. - All rights reserved.