fbpx

DanceSquare

a przy okazji porozmawiać, posłuchać muzyki, potańczyć, poskakać, pokręcić się. Ale gdzie znaleźć odpowiednie miejsca na to? Na DanceSquare, oczywiście! DanceSquare to coś pomiędzy placem zabaw a klubem fitness. Miejsce, gdzie można się spotkać, wspólnie się cieszyć najfajniejszą muzyką, tworzyć wspólne rytmy i razem potańczyć, a przede wszystkim świetnie się bawić.

DanceSquare to plac specjalnie projektowany dla młodych kobiet, które nie boją się ruchu na wolnym powietrzu. DanceSquare łączy wszystkie formy aktywności, które dziewczyny lubią, stanowi świetne miejsce spotkań z przyjaciółkami. DanceSquare jest dla dziewcząt tym, czym orlik dla chłopaków. Zamiast biegać za piłką, można tutaj znaleźć rytmy ulubionej muzyki, skakać na trampolinach, razem kręcić się na różnorodnych karuzelach oraz wspinać się na urządzeniach interesujących dla nastolatki. A tak jak dziewczyny też grają w piłkę nożną, tak chłopaki mogą spokojnie tańczyć z nimi na DanceSquare.Centralny element DanceSquare stanowi mały placyk z 13 gumowymi półkulami oraz sprytny wzmacniacz na telefony komórkowe DJ-Post. Jedna z nas wybiera muzykę, pokazuje nam ruchy i wspólnie się bawimy. Dookoła znajdziemy trampoliny, karuzele i inne urządzenia. Świetnie!

Kliknij w → WIZUALIZACJA 360 i zobacz jak może wyglądać strefa DanceSquare. Następnie kliknij w oko, które znjaduję się w prawnym dolnym rogu aby zobaczyć ją z różnych perspektyw.

 

  

W ciągu ostatnich lat zostało wymyślonych wiele różnych atrakcji do rekreacji na zewnątrz, ale żadna z nich nie była skierowana specjalnie do nastoletnich dziewczyn. Obserwowaliśmy, jak dziewczyny stoją z boku przy boisku, patrzą, jak chłopaki jeżdżą na deskorolkach lub rowerach i zastanawialiśmy się, co lubią dziewczyny i co może je zachęcić do ruchu. Obserwacje na placach zabaw, w klubach fitness oraz w dyskotekach jasno pokazują, że dziewczyny lubią ruch, tylko inny niż chłopcy. Niekoniecznie bieganie za piłką lub szukanie granic swoich umiejętności (choć wiele dziewcząt i to lubi), ale ćwiczenia w rytm muzyki, taniec, wspólne kręcenie na karuzeli oraz skoki na trampolinie są zajęciami, dla których chętnie zbierze się grupa dziewczyn. Kiedy wszystko poukładaliśmy w całość, powstała koncepcja DanceSquare.

 

DJ-Post

DJ-Post to wzmacniacz telefonów komórkowych, który działa dzięki sile manualnej. Jak chcemy wspólnie tańczyć bachatę, to szukamy w sieci odpowiedni numer i kładziemy telefon na DJ-Post. Ktoś inny może lubić dziki taniec, a to ona będzie następna. Dobra zabawa zagwarantowana, a wspólny ruch tym bardziej. DJ-Post działa na korbę. Trzeba zakręcić kołem i urządzenie wzmacnia muzykę przez 1-2 minuty. Nieskomplikowany, solidny aparat jest bardzo prosty w obsłudze i odporny na wandalizm. Nie potrzebuje podłączenia do prądu, więc można go wszędzie zamontować.

Plac z muzyką i półkulami gumowymi

W klubach fitness zajęcia grupowe są bardzo popularne wśród młodych dziewczyn. Taniec, rytmiczne ruchy, wspólne ćwiczenia przy muzyce, to jest to, co zachęca nastolatki! DanceSquare oferuje
podobne możliwości co klub fitness, tylko na wolnym powietrzu i bez opłat. Jedna daje przykład, a reszta idzie za nią.

Trampoliny

Co jest takiego przyjemnego w skakaniu na trampolinach? Może ta chwila odlotu, kiedy możemy robić fikołki, rozciągnąć się, czuć jak ptaszki w locie. Ten wystrzał w powietrze, kiedy staniemy się lekcy jak piórko. Cokolwiek to jest, dziewczyny lubią skakać. 6 trampolin daje duże możliwości wspólnego skakania, a ponieważ mamy muzykę pod ręką, to możemy spróbować skakać w rytm muzyki.

Hip Hop

Hip Hop to karuzela na sprężynę. Oferuje możliwość kręcenia, bujania oraz gadania w jednym urządzeniu. Dla dziewczyn Hip Hop jest przede wszystkim miejscem spotkań, a ruch następuje w czasie zabawy.

SkySurf

Potężna karuzela SkySurf daje różne wrażenia użytkownikom, zależnie od strony, po której się stoi. Jedna (lub często dwie) użytkowniczki rozruszają urządzenie, a potem latają, kiedy urządzenie je prowadzi
w powietrze. Druga użytkowniczka na początku tylko stoi, ale po chwili, odpowiednio się poruszając, może utrzymać całą karuzelę w ruchu. Poczuj wrażenie latania, surfowania na wysokich falach, strach
podczas lotu. Tu potrzebna jest współpraca, może dlatego dziewczyny tak lubią SkySurf.

RodeoBoard

RodeoBoard to mała płyta z uchwytem zamontowana na 3 sprężynach. Szybkie kręcenie oraz bujanie na platformie daje niesamowite wrażenia. Na RodeoBoard można się kręcić w pojedynkę lub razem z koleżanką. Można spokojnie wirować, a przy tym dobrze się bawić, albo można toczyć walki: która jako pierwsza nie wytrzyma, odpadnie. RodeoBoard jest urządzeniem bardzo popularnym wśród nastolatek, ale nie tylko wśród nich.

Roll Runner

Wielkie koło dla chomików. Tak wygląda Roll Runner i w zasadzie jest to dokładnie to samo. A tak jak chomiki uwielbiają biegać w swoim urządzeniu, tak i my się tu nie nudzimy. Można go nawet używać jako koło fortuny, bo użytkownik nie widzi, na jakiej pozycji skończy się kręcić.

 

DanceSquare jest rozwiązaniem dla aktywnych dziewczyn, grupy dotychczas zapomnianej w przestrzeni publicznej. Tworzyliśmy wiele miejsc z których przeważnie korzystają chłopacy, zmieńmy to. Teraz dziewczyny się bawią!

DanceSquare może powstać w parkach, przy szkołach, przy centrach handlowych. Ale DanceSquare też jest czymś zupełnie nowym. Jak przekonać dorosłych do inwestycji w realizację takiego projektu? Są różne możliwości:

✔ W wielu miastach i gminach istnieją budżety obywatelskie lub partycypacyjne. Każdy może przedstawić pomysły na inwestycje, a projekty, które dostają najwięcej głosów, wygrywają. Zbierz grupę koleżanek i zacznijcie przygotowywać swój własny projekt. Chętnie przy tym pomożemy.
✔ Zainteresuj waszego nauczyciela WF-u, dyrektora szkoły tym pomysłem. Szukaj pomocy wśród rady rodziców. Organizujcie z nimi wizyty u burmistrza lub prezydenta miasta i przedstawcie wasz plan. Pokażcie, jaką siłę mają dziewczyny, gdy trzymają się razem.
✔ Pomożemy. Możemy robić pokazy u was w mieście. Wy organizujecie dziewczyny, my wypożyczamy sprzęt. Bezpłatnie. Zadzwońcie do nas, dogadamy szczegóły.

© 2006-2020 educarium spółka z o.o. - All rights reserved.