fbpx

Jest wiele osób, które wciąż myślą, że plac zabaw to huśtawka, piaskownica, karuzela i zjeżdżalnie. Nic bardziej mylnego. Na placu zabaw dzieje się wiele nowego. Innowacje śledzą nowości. Przedstawimy tu aż 34 najfajniejszych nowości. Oglądaj czarujące instrumenty muzyczne, interaktywne huśtawki do zabawy wieczorem, gumowe misie, mówiące karuzele. Zobacz, jakie są nowe pomysły na integracyjne, sensoryczne i naturalne place zabaw. Zbuduj taki plac zabaw, na przykład w ramach budżetu obywatelskiego, a z całą pewnością zyskasz wiele uśmiechu na twarzach dzieci.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze nowości do realizacji najfajniejszych placów zabaw!

1. Integracyjna huśtawka dla wspólnej zabawy

Jeden z najfajniejszych pomysłów tego roku to nowa integracyjna huśtawka wagowa J987. Nie powinno jej brakować na żadnym integracyjnym placu zabaw. Każdy może się tu bawić. Jeżeli jesteśmy związani z ruchem kołowym (na wózku jest osoba niepełnosprawna lub małe dziecko), to możemy wjechać i zjechać z huśtawki z pomocą opiekuna. Na huśtawce nieważne jest kto siedzi lub stoi po drugiej stronie - możemy się razem bujać. Ta huśtawka będzie na pewno hitem wielu placów zabaw.

2. Harmonijne kwiaty

Muzyka stała się już elementem wielu placów zabaw. Nowe harmonijne kwiaty nie tylko prezentują się czarująco, ale również wydają niesamowite dźwięki. Wzorcowo wystrojone kwiaty muzyczne możemy ustawić jako bukiet i na nim grać samemu lub wspólnie. Nie tylko dzieci mogą się bawić w muzyków. Zakochani również mają szansę wyznać sobie miłości w dobrym, muzycznym nastroju. Drugi taki bukiet był już wcześniej w naszej ofercie - muzyczne kwiaty można kręcić, co generuje wytwarzanie dźwięków przyrody. Harmonijne oraz muzyczne kwiaty  nadają się doskonale na integracyjne i sensoryczne place zabaw.

3. Wszystko co potrzebne aby wyruszyć na ekspedycję dżungli

Naturalne place zabaw budowane z robinii zyskują coraz więcej popularności. Teraz na takim naturalnym placu zabaw można spotkać niedźwiedzie! Czy je obserwujesz zza kółka w swoim jeepie, czy z góry patrząc z samolotu, to już twój wybór.

 4. Czas na relaks na placu zabaw

Po intensywnej zabawie każdy musi odpocząć. Teraz można to robić z hamaku wiszącym na słupach z robinii. Wygoda jest jednak ograniczona - trzeba trzymać równowagę, co przy mocniejszych powiewach wiatru może być utrudnione.

5. Ka'Yop seria urządzeń bliska przyrodzie

Inne spojrzenia na naturalne place zabaw oferują zestawy Ka'Yop. Przykładem najlepszym w tej nowej serii jest zestaw J56003G, który jest po brzegi wypełniony funkcjami zabawowymi - przez to wiele dzieci może się razem bawić w różnorodne zabawy na małej powierzchni. Cały zestaw zyskuje niepowtarzalny wygląd dzięki giętym słupom metalowym oraz panelom HPL z nadrukiem wielokolorowym Grafic Games. Atmosfera dżungli wzmocniona jest dźwiękami wytwarzanymi przez urządzenie interaktywne w zestawie - ptaki śpiewają, wiatr wieje, małpy krzyczą - prąd potrzebny do odtwarzania tych dźwięków jest generowany przez dzieci! Zarówno pod i nad platformą można się czuć jak w głębokim lesie, obserwować z góry co się dzieje poza leśną chatką, uciekać szybko na dół jedną ze zjeżdżalni oraz wspinać się  do bezpiecznego schronienia na siatce wspinaczkowej. Istnieją też możliwości na spokojniejszą zabawę korzystając z różnego rodzaju paneli zabawowych. Czy znajdziesz wszystkie małpy namalowane na panelach zestawu? To również jest jedna z zabaw, która da dzieciom dużo radości.

 

6. Wioska w lesie

Blisko natury możemy również poprzebywać odwiedzając wioskę w lesie - wielki zestaw wspinaczkowy, który się tak samo chętnie prezentuje w pięknym parku, jak na szkolnym placu zabaw o dużych wymiarach. Dwie wysokie wieże połączone siatką stalową wysoko w powietrzu oraz długa zjeżdżalnia robią naprawdę duże wrażenie.

7. Ryneczek Origin

A gdyby tak na placu zabaw można zrobić zakupy? Zabawa w sklepik jest zwykle ekscytująca dla wszystkich dzieci. Drewniany ryneczek przyciągnie wszystkie dzieci z placu zabaw do zabawy w sprzedawców i klientów. Do dyspozycji dzieci znajdują się okienko, lady, wiszące produkty spożywcze, które można przesuwać, a także liczydło które pomoże dobrze obliczyć wartość zamówienia. Dziecięca fantazja nie zna granic, dzieci same zadecydują, czy stragan na ryneczku będzie sklepem spożwyczym, rybnym, czy może nawet lodziarnią.

 

8. Pociąg - ruszamy na stację "Plac Zabaw"

Pociągi już od wielu lat zatrzymują się na stacji placu zabaw. Ale, tak jak w prawdziwych pociągach widać dużo innowacji, to w pociągach na placu zabaw czas nie stoi w miejscu, choć w dalszym ciągu nie pozbyliśmy się wyglądu parowozów. Nowość widać tu w świeżych kolorach oraz w dostępności - ten pociąg bez problemu może się zatrzymać na integracyjnym placu zabaw, bo jest dostępny dla wszystkich dzieci. Oferuje możliwości zabawy od zewnątrz, ale wóżkiem inwalidzkim można również wjechać do lokomotywy. Istnieje również możliwość aby przesiąść się z jednego wózka do drugiego. W wagonach znajdują się różne możliwości zabawy dla pasażerów, więc długie podróże na pewno nie będą nudne.

 9. Nauczymy o środowisku - śmieciowy plac zabaw

Jest wiele rodzajów tematycznych placów zabaw, ale plac zabaw w tematyce recyklingu śmieci to szczególna nowość. Możemy na taki plac zabaw zaoferować szereg gotowych pomysłów, ale jako centralny element będziemy raczej proponować tą śmieciarkę. Łączymy tu zabawę z edukacją -panele zabawowe oferują różne gry związane z segregacją śmieci. Ale kierowanie wielką śmieciarką przez wąskie uliczki na placu zabaw to już zupełnie inny poziom frajdy dla dziewczyn i chłopaków. Wiadomo, taka wielka maszyna trochę kosztuje, ale może znajdą się tu sponsorzy, którzy profesjonalnie zajmują się przeróbką odpadów domowych?

 10. Młodzież tańczy i się rusza - DanceSquare

Lockdown to słowo, którego rok temu jeszcze nie znaliśmy, a w tej chwili używamy na codzień. W trakcie lockdownu wielu z nas zyskało na wadze. Młodzież niestety nie jest pod tym względem wyjątkiem. Dla młodzieży wychodzącej z lockdownu oferujemy zupełny nową opcję odzyskiwania dawej formy. Wspólny ruch do muzyki, taniec i częsty kontakt na żywo od zawsze dawał radość nastolatkom. DanceSquare, kolejne słowa, których chcemy was nauczyć, to świetna nowa koncepcja wspólnej zabawy przy szkole i w innych miejscach przeznaczonych dla tych, którzy szukają alternatywy dla boiska. Tu można się dzielić własną muzyką z koleżankami i kolegami, robić pokazy tańca i rytmiki, wspólnie ćwiczyć i na pewno świetnie się bawić. Więc naucz się już dziś tych słów na pamięć: DanceSquare!

11. Pełen odlot

Zjeżdżalni na placach zabaw zawsze było od koloru do wyboru. Ale żeby odlatywać ze zjeżdżalni? Tego chyba jeszcze nikt wcześniej nie wymyślił. Tu przyśpieszenie będzie podobne do startującego samolotu, tylko kierunek nieco inny. Ale do dla młodych pilotów chyba nie robi to różnicy. Każdy z nich będzie chciał siedzieć w kokpicie.

12. Odlatujemy balonem

Odlatywać możemy również w zupełnie innym środkiem transportu. Na przykład balonem powietrznym. Przeniesiemy się w nim nie tylko do góry, ale również w czasie. Gdzie w naszej wyobrażni będziemy rzucać kotwicę? Czy to będzie port lotniczy, czy jednak port morski?

13. Podróż dookoła świata

Jeżeli balonem powietrznym wylądowaliśmy już w porcie morskim, to możemy się natychmiast przesiąść do wielkiego skunera i wybrać się w  podróż dookoła świata. Ten wielki trzymasztowiec oferuje nam zabawę na całą podróż. Pod pokładem mamy wiele możliwości wspinania się i ukrywania się w ciemnych zakątach statku. Na pokładzie możemy wziąć ster, złapać wiatr w żagle i szukać nowych lądów.

14. Traktor ściga ślimaka

Bujaki sprężynowe być może należą do mniejszych urządzeń na placu zabaw, ale to wcale nie oznacza, że tu już wszystko zostało wymyślone i jest nudne. Przykładowe, oryginalne połączenie urządzeń: bujak traktor i bujak ślimak. Czy ktoś kiedyś widział ślimaka ściganego przez traktor? To dopiero wielka fantazja. Funkcje bujaka nie wymagają poszukiwania oryginalnych rozwiązań: na bujaku można się bujać i bujać a to zawsze przynosi dzieciom wiele radości.

15. Integracyjny Jeep

Na placu zabaw widzimy również coraz większe urządzenia na spreżynach. Tu kolejna zabawka, która oferuje możliwości zabawy dzieciom z trudnościami ruszenia się. Parkujemy bez problemu nasz wózek w środku tego wielkiego bujaka i jedziemy potem razem do naszego wyimaginowanego celu. Nie znamy rekordu liczby dzieci, które zmieszczą się razem do tego urządzenia, ale na pewno znajdzie się moment, kiedy dzieci na twoim placu zabaw będą chciały spróbować ten rekord przebić. 

16. Zakręć się na maksa

Roll Runner to może wciąż dla niektórych nowość, ale projektanci urządzeń zabawowych poszli terach o kilka kroków dalej. Zwykły Roll Runner był już niezwykle oryginalną nowośćią na placu zabaw  - można biegać jak chomik w środku wielkiego koła. Pojedynczo lub razem. Dzieją się wtedy rzeczy podobne do tych, które się dzieją w klatce dla chomików, a zabawa jest wtedy nie tylko dla chomika, ale również dla publiczności.

W wersji interaktywnej dodaliśmy do tej już wspaniałej zabawy światło i dźwięk. Jako chomiki wytwarzamy prądu i tą energią oświetlamy siebie i innych uczestników gry. Zaryzykuj i zamontuj tego typu interaktywne urządzenie na placu zabaw, a kolejki do zabawy będą zagwarantowane.

17. Szybka jazda na szynach

Do tego urządzenia na placu zabaw również będą zagwarantowane kolejki. Małe dzieci mogą jeździć w kółko aż do momentu, kiedy mama, tata, dziadek lub siostra nie będą już chcieli ich pchać. 

18. Huśtanie na linach

Wtedy mama, tata, dziadek i siostra mogą znaleźć aktywność dla siebie i sprawdzić jak działa wielka huśtawka linowa. Wspólne huśtanie może być spokojne, ale również bardzo dynamiczne. Ciekawe, kto jako pierwszy będzie miał takiego huśtania dość. Prawdopodobnie ten, kto z przerażeniem patrzy na dziką zabawę, lub ten, kto już od wielu minut czeka na swoją kolej.

19. Huśtawka gniazdo na drzewie

Przeniesiemy się wtedy do innej formy huśtania w grupie. Wszyscy razem mogą wejść do wielkiego kosza z możliwością huśtania się w każdym kierunku. Kosz jest na tyle duży, że pięć osób wejdzie bez większego problemu. Widzieliśmy jednak próby, gdzie do środkka próbuje wejść ośmioro. A kiedy osiem osób bawi się razem, to mamy już prawdziwą imprezę.

20. Figlarne kulki na tablicy do zabaw dla dzieci

Przyszedł czas na nieco spokojniejszą zabawę. 64 dwukolorowych kul daje w sumie 18.446.744.073.709.551.616 możliwości ustawienia ich na tej tablicy. Jeśli ktoś ma ochotę może  się więc przez cały życie bawić tylko tą tablicą. Najbardziej kreatywni spośród nas będą w stanie tu stworzyć piękne obrazki, które niestety długo nie pozostaną. Ale co tam, nic do stracenia, zostaną jeszcze miliardy innych możliwości do wypróbowania. 

21. Zabawa z wodą na placu zabaw

Poza piaskiem, to woda (i błoto) oferują dzieciom wielką frajdę. Urządzenie to zastąpi kałużę, co ma swoje zalety. Dostęp do wody można tu zorganizować na stałę, poprzez instalację podziemną, lub poprzez podłączenie węża ogrodniczego. Dzieci obsługują kran z przyciskiem i potem przelewają wodę do różnych elementów urządzenia. Urządzenie świetne do zabawy integracyjnej. Zalecane jest zapewnić dzieciom dostęp do ubrań na zmianę.

22. Czas na zabawę w ogrodnika

Dookoła tego stołu ogrodnicznego można zorganizować pracę z ziemią i roślinami. Zaletą tego stołu jest przede wszystkim wybór materiałów: dzięki drewnianym słupom impregnowanym ciśnieniowo oraz płytom HPL jest to stół, który może bardzo długo stać w przedszkolnym ogrodzie, który można bez problemów wyczyścić i który będzie bardzo praktycznym narzędziem do nauki podstawy biologii w przedszkolu.

23. Dzielnica do odkrycia przez najmłodszych

Do przedszkoli i żłobków pasuje również taki zestaw, wielka dzielnica dla najmłodszych. Urządzenie oferuje zabawy na trzech poziomach: stojąco, siedząco i na kolanach - zestaw został zaprojektowany dla dzieci od 0,5 roku, które jeszcze nie chodzą, lub mają z tym jeszcze trochę problemów. Najmłodsze dzieci mają tu wiele możliwości chwytania się oraz możliwośc zabawy z opiekunem. Mogą siedząc, obserwować co robią inni i same próbować wchodzić przez tunel, przez wielkie koło oraz próbować prostych zabaw przy panlenach aktywności.

24. Drążkowa przejażdżka

Ta nowość akurat nowością specjalnie nie jest, ale jest na tyle ciekawa, że prezentujemy ją jeszcze raz. Idea tego urządzenia jest całkiem prosta: trzeba się chwycić za uchwyt i za pomocą szyny przemieścić się do drugiej platformy. Urządzenie dla nieco starszych dzieci, mniej więcej 7 lat, trochę zależne od wzrostu dziecka. Podczas drogi z jednej platformy do drugiej można robić różne fikołki. Uchwyt się kręci, więc oprócz drogi do przodu, można się jeszcze kilka razy zakręcić po drodze.

 25. Balansowanie na linie

Kto nie patrzy z podziwem na tych, którzy chodzą z parasolem z jednego do drugiego wieżowce na cienkiej linie? Teraz można spróbować tego bezpiecznie na placu zabaw i tylko wyobraźnia powie nam na jakiej wysokości się znajdujemy. Do dyspozyzji i treningu mamy trzy liny obok siebie. Ale jeśli już to opanujemy, to tylko od nas zależy, czy chcemy szukać bardziej wymagających poziomow. Utrudnieniem będzie np. zamknięcie oczu podczas próby przejścia na drugą stronę. Ciekawe czy sie uda...

26. Stegozaur na placu zabaw

Gumowe kształty na placu zabaw zyskały już sporo popularności. Czas więc na nowe modele. Jest ich wiele, ale najbardziej nam się podoba stegozaur i kret. Co wcale nie oznacza, że Tobie bardziej się może podobać jeden z wielu innych modeli. Podsumowując, te zwierzęta będą pasowały do każdego projektu placu zabaw.

27. Kuszący kret

Kret jest przez ogrodników niespecjalnie lubiany, ale chyba nawet oni by zgłosili krecikowy plac zabaw do projektu obywatelskiego. A więc, jeśli planujesz taki  projektu, to zastanów się nad kretem. Jeszcze nie mamy w ofercie kompletu z kopcem dla kreta, ale nie ma wielkiego problemu aby tu coś indywidualnego wymyśleć.

28. Kolorowe kwiaty z gumy

Będąc w temacie ogrodu na placu zabaw, to możemy również wykonać wielkie trzywymiarowe kwiaty na placu zabaw lub w innym miejscu przestrzeni publicznej. Różnorodne kolory i dowolnośc projektowania pomogą przy projektowaniu ciekawych elementów przesztrzennych, które mogą być zarówno ozdobą jak i miejscem odpoczynku.

29. Znane gry w podwórkowych formach

Dzięki Netflix i serialowi Gambit Królowej szachy zyskały na popularności na całym świecie. Z pomocą płyt gumowych możemy tworzyć wielkie gry podwórkowe i przenieść gry w szachy na zewnątrz. Taką podworkową grę możemy wykonać na każdej twardej powierzchni, może to być również przestrzeń placu zabaw. Inne dostępne gry podwórkowe z płyt to warcaby, chińczyk i młynek. Mamy w ofercie również wiele rodzajów gotowych wzorów do nawierzchni bezpiecznej, np. klasyczna gra w klasy (gra "chłopek"). Jeszcze bardziej wyszukane nowości to interaktywne gry zintegrowane w nawierzchni bezpiecznej. Wyżej już zaprezentowaliśmy DanceSquare. Dla młodszych użytkowników możemy natomiast zamontować Game Floor - czujniki z dźwiekiem i światłem zintegrowane z płytami gumowymi.

30. Śpiewający Słón, Gadający Grzyb, Rymujący Rino i Wygadany Wielbłąd

W temacie interaktywnych urządzeń zabawowych bardzo wiele się dzieje. Przykładami są gadające zwierzęta: słoń, nosorożec i wielbłąd, które możemy zachęcić do gadania, śpiewania i rymowani dzięki kręceniu korbką - ogonem. Nieco inaczej do opowiadania nam historii, musimy zachęcić grzyba - w tym wypadku, aby dowiedzieć się czegoś nowego, muismy zakręcić kapeluszem.

31. W ciemności zabawa teraz jeszcze lepsza

Z reguły na placu zabaw zabawa kończy się po zapadnięcie zmroku. To się jednak może zmienić dzięki urządzeniom interaktywnym, które pokazują swój prawdziwy urok dopiero wieczorem. Dzięki huśtaniu się, bujaniu i kręceniu generujemy w tych urządzeniach prąd, a dzięki niemu możemy odtwarzać muzykę oraz zapalać wielokolorowe ledy na urządzeniach. I to daje zupełnie nowy urok placom zabaw, a dzieci zachęca do zabawy również wieczorem. Czy teraz rodzice pozwolą dzieciom iść spać nieco później?

 

 

STWÓRZMY NAJFAJNIEJSZY PLAC ZABAW W TWOIM MIEŚCIE

Wykorzystaj projekty obywatelskie do stworzenia lepszej przestrzeni rekreacyjnej na swoim osiedlu. To Ty możesz zostać inicjatorem takiego projektu i to dzięki Tobie możliwości aktywnej rekreacji w pobliżu Twojego domu mogą się znacznie poprawić. Jeśli nie masz doświadczenia w przygotowywaniu takiego projektu, skorzystaj z naszej pomocy i naszego doświadczenia. Całkowicie za darmo i bez zobowiązań!

Plac zabaw dla dzieci

Od pomysłu do projektu

Nie ma placu zabaw w pobliżu Twojego domu? Może plac zabaw jest, ale jest stary, zużyty, zniszczony, nudny, za mały? Chciałbyś to zmienić? Projekty obywatelskie dają możliwości na zmianę, ale ktoś musi wyjść z inicjatywą. Tym kimś możesz być Ty. Razem z sąsiadami, razem z radą osiedla, razem z innymi rodzicami w szkole. Za każdym projektem zrealizowanym w ramach budżetu obywatelskiego stoi inicjator. Osoba, która jako pierwsza zaproponowała, że potrzebny jest plac zabaw, oraz osoba która będzie dążyła potem do jego realizacji. Jako inicjator możesz nie wiedzieć jak się do takiego projektu zabrać. Możesz się bać ilości pracy z tym związanej. Możesz nie wiedzieć jak przekonać sąsiadów, innych rodziców, urzędników. Możesz nie wiedzieć jak oszacować koszty, jak najlepiej promować swój pomysł, z kim rozmawiać. Tu możemy pomóc Tobie my. W bardzo konkretny sposób. W taki właśnie sposób możemy znacznie zwiększyć Twoje szanse na sukces - na realizację Twojego pomysłu!

Kim jesteśmy

Educarium buduje od 15 lat najfajniejsze place zabaw w Polsce. Zajmujemy się zarówno projektowaniem placów zabaw jak i ich budową. Mamy w naszej ofercie bardzo szeroką gamę produktów na place rekreacji, od najlepszych producentów w całej Europie. Budowaliśmy zarówno małe jak i wielkie place zabaw na terenie całego kraju. Wiele z nich powstało jako projekty w ramach budżetów obywatelskich, dzięki współpracy ze wspaniałymi ludźmi takimi jak Ty, ludźmi z inicjatywą.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Pomogliśmy już przy wielu inicjatywach w ramach budżetu obywatelskiego. Wiele osób nie wie dokładnie od czego zacząć. Nasza wiedza, doświadczenie, oraz praktyczna pomoc mogą Tobie zaoszczędzić czas, ułatwiać rozmowy z osobami współpracującymi, pomagać przy promocji Twojego projektu. Dzięki naszej pomocy będziesz lepiej przygotowany jako lider projektu.

Kilka wskazówek na początek

Najlepiej nie działaj sam - stwórz małą grupę osób, z którymi będziesz współpracował. W grupie powstają z reguły lepsze pomysły. Razem macie więcej kontaktów. W grupie łatwiej dokonać podziału pracy. Szukaj więc sąsiadów, znajomych, innych zaangażowanych rodziców ze szkoły. Jeżeli stworzysz zbyt dużą grupę, możecie mieć problemy z dogadaniem się!

Nie wahaj się zadzwonić do miasta aby podzielić się swoim pomysłem. Często dostaniesz bardzo konkretną informację: czy inni pracują nad podobnym pomysłem, czy działka należy do miasta, jaki jest maksymalny budżet w Twojej dzielnicy, jakie jest nastawienie urzędników do Twojego projektu i tak dalej. Miastu zależy na dobrych projektach i na dobrej współpracy z inicjatorami projektów, a więc możesz liczyć na konkretną pomoc.

Spróbuj jak najszybciej skonkretyzować swój pomysł. O wiele łatwiej promować swój projekt, kiedy możesz już pokazać konkrety: pierwszy szkic placu zabaw, wstępny kosztorys, zdjęcia lub filmiki z urządzeniami, które chciałbyś zobaczyć.

Sprawdź terminy projektów obywatelskich w swoim mieście i planuj do przodu.

Planuj od początku jak będziesz promować swój projekt - tu nie licz na działania promocyjne prowadzone przez miasto, to Ty wraz ze swoim komitetem będziecie musieli promować wasz projekt i tu z reguły jeden wpis na Facebook'u nie jest wystarczający. Sprawdź ile głosów było potrzebnych w poprzednich edycjach projektu obywatelskiego na Twoim osiedlu. Tyle głosów będziecie potrzebowali jako minimum.

Jakich konkretów możesz oczekiwać od nas?

Na podstawie informacji o Twoim pomyśle oraz dodatkowych danych odnośnie przewidywanej lokalizacji i dostępnego budżetu możemy stworzyć wizualizacje i przygotować realne oszacowanie kosztów kompleksowej realizacji. Przez to, Twój pomysł stanie się dla wszystkich zainteresowanych o wiele bardziej konkretny i realistyczny. Wizualizacje pomogą również w promowaniu Twojego pomysłu. Udostępniamy również filmiki przestawiające funkcjonalność urządzeń zabawowych, zdjęcia, opisy i inną potrzebną dokumentację, która będzie pomagała przy promocji projektu. Jesteśmy również otwarci na Twoje pomysły.

Pomysł na Twój plac zabaw

Jaki jest w tym nasz interes?

Czy my pomożemy Tobie bezinteresownie? Nie, mamy w tym jasny interes: chcemy budować więcej fajnych placów zabaw. Dzięki naszej współpracy chcemy zwiększyć nasze szanse na realizację Twojego projektu - liczymy na to, że to my zaprojektujemy i zbudujemy ten plac zabaw. Z tego względu oferujemy Tobie tyle darmowej pomocy: wspólnie będziemy pracować nad realizacją Twojego pomysłu. Jeżeli możemy od początku współpracować z inicjatorem projektu, to końcowy efekt prawie zawsze jest lepszy.

Zbudowaliśmy już wiele placów zabaw na terenie całego kraju w ramach budżetów obywatelskich.

Nasza pomoc do niczego nie zobowiązuje.

Masz pomysł? Jesteś gotowy na aktywne działania?

Skontaktuj się z nami już dziś

 

Plac zabaw to nie tylko huśtawka, zjeżdżalnie, karuzela. Nowoczesne place zabaw oferują zaskakujące różnorodne możliwości rekreacji. Przez to nie tylko dzieci, ale również nastolatki i nawet dorośli mogą się bawić. A dzieci, oczywiście uwielbiają coś nowego na placu zabaw. Daj się więc zaskoczyć!

1. Roll Runner

Karuzela nie musi się kręcić tylko w poziomie. Może również w pionie. I to daje zupełnie inne wrażenia. W środku Roll Runner trzeba ruszać stopami i rękami przy okazji utrzymując równowagę, co nie jest łatwym wyzwaniem. Utrudnisz sobie zadanie próbując biegać w środku, a jeśli wejdą do środka dwie osoby to osiągniesz kolejny poziom trudności. Urządzenie dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Ka’Yop – kontynuujemy przygodę pod konarami drzew

Wszystko zaczęło się od urządzeń z serii Kanope, które nawiązywały do natury, kształtu drzew, źdźbeł trawy. W ciągu roku pomysł dosłownie ewoluował. Kanope wyrosło, a właściwie „wystrzeliło” w górę aż do 8 metrów wysokości. Zaprojektowano wysokie zestawy z wieżami, kształtem przypominające najwyższe drzewa w Amazonii. Powstały zestawy wyjątkowe, zachęcające dzieci do wielu aktywności.

W tym roku, do drzew Kanope dołączyły nowe niższe konstrukcje, nabrały jednak siły niczym potężne baobaby. Zaprojektowano nowe urządzenia dedykowane dla wszystkich grup wiekowych – od najmłodszych do starszych dzieci. Drzewa Ka’Yop są nieco niższe, ale przepełnione atrakcjami dla wszystkich grup wiekowych.

© 2006-2020 educarium spółka z o.o. - All rights reserved.