fbpx

Od 2006 Educarium buduje najfajniejsze place zabaw w Polsce.

Mocnych partnerów

Budujemy najfajnieszy place zabaw

Reprezentujemy w Polsce najlepszych producentów urządzeń zabawowych na świecie. Najważniejszy nasz partner to francuski producent Proludic, który od ponad 30 lat tworzy fantastyczne urządzenia zabawowe. Produkty firmy Proludic wyróżniają się wysokiej jakości wykonania oraz piękny design, co zostało wielokrotnie wynagrodzone. Dodatkowy atut firmy to niesamowita elastyczności przy tworzeniu projektów indywidualnych. Twój pomysł możemy zrealizować poprzez fachowe połączenia standardowych rozwiązań technicznych z wysokim poziomem umiejętności projektowania urządzeń zabawowych.

Oferta firmy Proludic uzupełniamy produktami z innych firm. Urządzenia interaktywne holenderskiej firmy Playnetic dają bardzo ciekawe możliwości nieco odmiennej rozrywki na placu zabaw. Ich produkty zachęcają do ruchu, do tańca, do cieszenie się muzyką i. Gumowe produkty firmy 3D-Program świetnie nadają się dla najmłodszych użytkowników. Zachęcają do interakcji, do wspinania się oraz są świetnymi obiektami na zajęcie dzieci.

Oferujemy różne rozwiązanie nawierzchnii bezpiecznej na placu zabaw i długoterminowy nasz partner w tym zakresie to producent mat gumowych Euroflex, niemiecka firma Kraiburg-Relastec. Sami spróbowaliśmy już wiele producentów tańszych produktów na naszych realizacji, ale niemiecka jakość jednak na dłuższą metę wychodzi taniej, zarówno dla inwestora jak i dla wykonawcy, niestety odczuliśmy już to kilkakrotnie w przypadku reklamacji na tych "tańszych" płyt. Więc ciągle wracamy do produkty Euroflex, które są łatwiee w montażu, dają zdecydowanie mniej reklamacji a gwarancja na nich jest realna, nie tylko na papierze.

Poza tym wykonujemy prawie wszystkie inne rodzaje nawierzchni, które występują na placach zabaw, w tym nawierzchnia gumowa wylewana, piasek, maty przerostowe, ale i również trawniki i kostki brukowe.

Partner dla inwestora, architekta i wykonawcy

Staramy się być dobrym partnerem dla inwestora i architekta. Sukces inwestycji w placu zabaw zależy od wielu więcej elementów niż tylko montaż dobrej jakości i ciekawych urządzeń. Doświadczony projektant, który stawia na intensywną komunikację z inwestorem może bardzo dużo dodać do udanej inwestycji. Zagwarantuje dopasowanie całego terenu do otoczenia, dopasowany wybór urządzeń dla przewidywanej grupy użytkowników, odpowiednie dopasowanie zieleni oraz miejsca odpoczynku po zabawie.  

Współpracujemy na co dzień z inwestorami, z architektami, z wykonawcami w trakcie przygotowanie i wykonania placów zabaw. Naszą wiedzą i doświadczeniem uzupełniamy architekta i inwestora według potrzeb. Doradzamy, analizujemy ryzyka, szacujemy realne koszty wykonania, sprawdzamy zgodności z normami. Oczywiście proponujemy najlepsze rozwiązania dla Państwa projektu, w Państwa budżecie. Ta współpraca podczas projektowania stanowi dla architekta z reguły duże ułatwienie i sporą oszczędność.

Doświadczenie obniży koszty

Realizacja placu zabaw dała wykonawcom już wiele nieprzespanych nocy. Budowa placu zabaw wydaje się prosta, ale w praktyce jest wiele elementów, które wymagają konkretnej wiedzy i doświadczenia. Wiele z nich już można wyeliminować w trakcie projektowania, chętnie pomożemy konkretną radą i praktyczną wiedzą. Dobrze wykonany plac zabaw będzie służył użytkownikom dłużej i będzie przynosił mniejsze koszty utrzymania. Jako wieloletni specjalista w kompleksowej budowie placów zabaw zdobyliśmy sporo wiedzy i doświadczenia, ktorego używamy podczas budowy nowych placów zabaw.

Jakość

Różnica pomiędzy średni a świetnej jakości często trudno poznać, szczególnie na nowych urządzeniach i świeżo wykonanych projektów. Nasz główny partner, Proludic, pracował 30 lat na poprawę jakości. Zaowocował to taki wybór materiałów i taki sposób wykonania, które daje bardzo wysoką wytrzymałość i trwałość. Jako importer urządzeń zabawowych rzadko pozwalamy wykonawcom na samodzielny montaż urządzeń zabawowych, ponieważ błędy montażowe przez niedoświadczonych monterów mogą spowodować utratę świetnej jakości.

Jesteśmy w stanie realnie i precyzyjnie oszacować koszty wykonania placu zabaw, a więc nie musimy szukać rozwiązań na skróty ze względu na brak budżetu, co niestety wciąż jest standardem u niektórych wykonawców. Dzięki niskim kosztom utrzymania jesteśmy w stanie zaoferować realną gwarancję jakości i zapewnić bezpieczną zabawę przez wiele lat.

Równowaga pomiędzy bezpieczeństwem a ryzykiem

Każdy chce, żeby plac zabaw był bezpieczny i został bezpiecznym przez wiele lat po montażu. Dlatego place zabaw w miejscach publicznych muszą spełnić normy europejskie - bardzo podobne normy obowiązują dla siłowni zewnętrznych. Projektujemy place zabaw według tych norm i zastosujemy na nich wyłącznie produkty spełniające międzynarodowych norm.

Niektórzy inwestorowie szukają rozwiązań, które przekraczają norm - chcą uniknąć wszelkich ryzyk na placu zabaw. To jednak naszym zdaniem nie ma uzasadnienia, bo zapominają o ważnych rolach, które place zabaw spełniają w życiu młodych użytkowników. Plac zabaw służy (poza funkcją czysto rekreacyjną) przede wszystkim do rozwoju dużej motoryki u dzieci a ten cel osiągamy tylko, jeżeli użytkownicy uznają plac zabaw jako ciekawy a atrakcji na nim jako wyzwanie. Nauka oceny ryzyka jest jedną z podstawowych rzeczy, której możemy nauczyć się na placu zabaw, i uda się to tylko wtedy, kiedy faktycznie istnieje takie ryzyko dla użytkownika.

Ważny jest oczywiście ogromne zróżnicowanie w umiejętności pomiędzy użytkownikami, szczególnie ze względu na różnice wieku, wzrostu, doświadczanie, ale i również przez niepełnosprawności. Plac zabaw, który jest prosty w oczach siedmiolatka może być nie do pokonany przez trzylatka. Niektórzy czternastolatkowie mogą nie być w stanie wykonać ruchów, które dla dziewięciolatków nie stanowią żadnych problemów. I dlatego na placu zabaw zawsze istnieje ryzyko wypadku. Rolą projektanta urządzeń oraz projektanta placu zabaw jest projektowanie całego placu w taki sposób, aby ryzyko groźnych wypadków było zminimalizowane. Dobra znajomość norm i doswiadczenie są istotne dla projektanta.

Dla wszystkich dzieci

Naszym zdaniem, to dzieci niepełnosprawne powinnny bawić się na tych samych placach zabaw i na tych samych urządzeniach jak dzieci sprawne. Z reguły nie ma żadnego problemu zaprojektować place zabaw tak, ze ta pełna integracji nie stanowi żadnego problemu. A ponieważ pomiędzy dwulatkiem a ośmiolatkiem jest niesamowita różnica w umiejętnościach a one mogą bawić się razem na placu zabaw, to dlaczego mielibyśmy izolować dzieci w łóżkach inwalidzkich lub inną niepełnosprawnością na ogrodzonej części placu zabaw ze specjalnie postawioną dla nich huśtawką lub karuzelą? Naszym zdaniem nie ma takiej potrzeby poza wyjątkowymi sytuacjami i chętnie się z tą wizją dzielimy przy projektach na integracyjny plac zabaw.

Najfajniejsze place zabaw

Chcemy budować place zabaw, które są intensywnie użytkowane, które dają użytkownikom frajdę, które spełnią w pełni oczekiwania inwestora. Razem wybydujmy miejsce rodzinnej rekreacji!

 

 

 

© 2006-2020 educarium spółka z o.o. - All rights reserved.