fbpx

Od 2006 Educarium buduje najfajniejsze place zabaw w Polsce.

Mocnych partnerów

Budujemy najfajnieszy place zabaw

Reprezentujemy w Polsce najlepszych producentów urządzeń zabawowych na świecie. Najważniejszy nasz partner to francuski producent Proludic, który od ponad 30 lat tworzy fantastyczne urządzenia zabawowe. Produkty firmy Proludic wyróżniają się wysokiej jakości wykonania oraz piękny design, co zostało wielokrotnie wynagradzany. Dodatkowy atut firmy to niesamowity elastyczności przy tworzenia projekty indywidualne. Twój pomysł możemy zrealizować poprzez fachowe połączenia standardowych rozwiązań technicznych z wysokim poziomem umiejętności projektowania urządzeń zabawowych.

Oferta firmy Proludic uzupełniamy produktami z innych firm. Urządzenia interaktywne holenderskiej firmy Playnetic dają bardzo ciekawe możliwości nieco odmiennej rozrywki na placu zabaw. Ich produkty zachęcają do ruchy, do tańca, do cieszenie się muzyki i bajek. Gumowe produkty firmy 3D-Program świetnie się nadają dla najmłodszych użytkowników. Zachęcają do interakcji, do wspinanie się oraz są świetnymi obiektami na zdjęć dzieci.

Oferujemy różne rozwiązanie na nawierzchnia bezpiecznej na placu zabaw i długoterminowy nasz partner w tym zakresie to producent mat gumowych Euroflex, niemiecka firma Kraiburg-Relastec. Sami spróbowaliśmy już wiele producentów tańszych produktów na naszych realizacji, ale niemiecki jakość jednak na dłuższą metę wychodzi taniej, zarówno dla inwestora jak i dla wykonawca, co mieliśmy niestety okazji odczuć już kilkakrotnie w przypadku reklamacji na tych "tańszych" płyt. Więc ciągle wracamy do produkty Euroflex, które są łatwiej w montażu, dają decydowanie mniej reklamacji a gwarancja na nich jest realna, nie tylko na papierze.

Poza tym wykonujemy prawie wszystkie inne rodzaje nawierzchni którzy wystąpią na place zabaw, w tym nawierzchnia gumowa wylewana, piasek, maty przerostowe, ale i również trawniki i kostki brukowe.

Partner dla inwestora, architekta i wykonawcy

Staramy się być dobrym partnerem dla inwestora i architekta. Sukces inwestycji w placu zabaw zależy od wiele więcej elementów niż tylko montaż dobrej jakości i ciekawych urządzeń. Doświadczonego projektanta, który stawia na intensywną komunikacją z inwestorem może bardzo dużo dodać do udanej inwestycji. Zagwarantuje dopasowanie całego terenu do otoczenia, dopasowany wybór urządzeń dla przewidywanej grupie użytkowników, odpowiednie dopasowanie zieleni oraz miejsca odpoczynku po zabawie.  

Współpracujemy na co dzień z inwestorami, z architektami, z wykonawcami w trakcie przygotowanie i wykonania placów zabaw. Naszą wiedzą i doświadczeniem uzupełniamy architekta i inwestora według potrzeb. Doradzamy, analizujemy ryzyka, szacujemy realnych kosztów wykonania, sprawdzamy zgodności z normami. Oczywiście proponujemy najlepszych rozwiązań dla Państwa projekt, w Państwa budżet. Ta współpracy podczas projektowania stanowi dla architekta z reguły dużym ułatwieniem i sporo oszczędności.

Doświadczenie obniży koszty

Realizacji placu zabaw dało już wiele wykonawców niewyspanych nocy. Budowa placu zabaw wydaje się prosty, ale w praktyce są wiele elementy, którzy wymagają konkretnej wiedzy i doświadczenia. Wiele z nich już można wyeliminować w trakcie projektowania, chętnie pomożemy konkretną radę i praktyczną wiedzą. Dobrze wykonane plac zabaw będzie służył użytkowników dłużej i będzie przynosił mniejsze koszty utrzymania. Jako wieloletnia specjalista w kompleksowej budowy placów zabaw budowaliśmy sporo wiedzy i doświadczenia, które używamy0 podczas budowy nowych placów zabaw.

Jakość

Różnica pomiędzy średni i świetnej jakości często trudno poznać, szczególnie na nowych urządzeniach i świeże wykonanych projektów. Nasz główny partner, Proludic, pracował 30 lat na poprawę jakości. Owocował to taki wybór materiałów i taki sposób wykonania, które daje bardzo wysoką wytrzymałość i trwałość. Jako importer urządzeń zabawowych tylko rzadko pozwolimy wykonawcom na samodzielny montaż urządzeń zabawowych, ponieważ błędy montażowe przez niedoświadczonych monterów może psuć nawet świetnej jakości.

Jesteśmy w stanie realnie i precyzyjnie oszacować koszty wykonania placu zabaw, a więc nie musimy szukać rozwiązanie na skróty ze względu na brak budżetu, co niestety wciąż jest standardem u niektórych wykonawców. Dzięki niskich kosztów utrzymania jesteśmy w stanie zaoferować realną gwarancję jakości i zapewnić bezpieczną zabawę przez wiele lat.

Równowaga pomiędzy bezpieczeństwa i ryzyka

Każdy chce, żeby plac zabaw był bezpieczny i zostanie bezpiecznym przez wiele lat po montażu. Dlatego place zabaw w miejscach publicznych muszą spełnić normy europejskie - bardzo podobne normy obowiązują dla siłownie zewnętrzne. Projektujemy place zabaw według tych norm i zastosujemy na nich wyłącznie produkty spełniające międzynarodowych norm.

Niektórych inwestorów szukają rozwiązanie którzy przekraczają norm - chcą uniknąć wszelkich ryzyk na placu zabaw. To jednak naszym zdaniem nie ma uzasadnienia, bo zapomina o ważnych ról, które place zabaw spełniają w życiu młodych użytkowników. Plac zabaw służy (poza funkcji czysty rekreacyjne) przede wszystkim do rozwoju dużej motoryki u dzieci a ten cel osiągamy tylko, jeżeli użytkowników uznają plac zabaw jako ciekawy i atrakcji na nim jako wyzwanie. Nauczanie ocenić ryzyka jest jeden z podstawowych rzeczy, które możemy się uczyć na placu zabaw, i to się uda tylko, kiedy faktycznie istnieje takiego ryzyko dla użytkownika.

Ważny jest oczywiście ogromny zróżnicowanie w umiejętności pomiędzy użytkownikami, szczególnie ze względu na różnica wieku, wzrostu, doświadczanie, ale i również przez niepełnosprawnościami. Plac zabaw, który jest prosty w oczach siedmiolatka może być nie do pokonany przez trzylatka. Niektórych czternastolatków mogą nie być w stanie wykonać ruchy, które dla dziewięciolatki nie stanowią żadnych problemów. I dlatego na plac zabaw zawsze istnieje ryzyko wypadku. Rola projektanta urządzenia oraz projektanta placu zabaw jest projektowanie całego placu w taki sposób, że ryzyko groznych wypadków jest zminimalizowany. Dobry znajomość norm i doswiadczenie są istotny dla projektanta

Dla wszystkich dzieci

Naszym zdaniem, to dzieci niepełnosprawnych powinien się bawić na te same place zabaw i na tych samych urządzeniach jak dzieci sprawne. Z reguły nie ma żadnego problemu projektować place zabaw tak, ze ta pełna integracji nie stanowi żadnego problemu. A ponieważ pomiędzy dwulatek i osmiólatek jest niesamowity różnica w umiejętnościach a one mogą się razem bawić na placu zabaw, to dlaczego mielibyśmy izolować dzieci w łóżkach inwalidzkich na ogrodzonych części placu zabaw ze specjalnie dla nich postawionych huśtawek i karuzel? Naszym zdaniem nie ma takiej potrzeby poza wyjątkowych sytuacji i chętnie się z tą wizją dzielimy przy projektach na integracyjny place zabaw.

Najfajniejsze place zabaw

Chcemy budować place zabaw, które są intensywnie użytkowane, które dają użytkownikom frajdą, który spełniają w pełni oczekiwani inwestorzy. Budujmy razem u Państwa takiego miejsca rodzinnej rekreacji.

 

 

 

© 2006-2020 educarium spółka z o.o. - All rights reserved.

 

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych