fbpx

Stwórzmy najfajniejszy plac zabaw w Twoim mieście!

Wykorzystaj projekty obywatelskie do stworzenia lepszej przestrzeni rekreacyjnej na swoim osiedlu. To Ty możesz zostać inicjatorem takiego projektu i to dzięki Tobie możliwości aktywnej rekreacji w pobliżu Twojego domu mogą się znacznie poprawić. Jeśli nie masz doświadczenia w przygotowywaniu takiego projektu, skorzystaj z naszej pomocy i naszego doświadczenia. Całkowicie za darmo i bez zobowiązań! 

Plac zabaw dla dzieci

Od pomysłu do projektu

Nie ma placu zabaw w pobliżu Twojego domu? Może plac zabaw jest, ale jest stary, zużyty, zniszczony, nudny, za mały? Chciałbyś to zmienić? Projekty obywatelskie dają możliwości na zmianę, ale ktoś musi wyjść z inicjatywą. Tym kimś możesz być Ty. Razem z sąsiadami, razem z radą osiedla, razem z innymi rodzicami w szkole. Za każdym projektem zrealizowanym w ramach budżetu obywatelskiego stoi inicjator. Osoba, która jako pierwsza zaproponowała, że potrzebny jest plac zabaw, oraz osoba która będzie dążyła potem do jego realizacji. Jako inicjator możesz nie wiedzieć jak się do takiego projektu zabrać. Możesz się bać ilości pracy z tym związanej. Możesz nie wiedzieć jak przekonać sąsiadów, innych rodziców, urzędników. Możesz nie wiedzieć jak oszacować koszty, jak najlepiej promować swój pomysł, z kim rozmawiać. Tu możemy pomóc Tobie my. W bardzo konkretny sposób. W taki właśnie sposób możemy znacznie zwiększyć Twoje szanse na sukces - na realizację Twojego pomysłu!

Kim jesteśmy

Educarium buduje od 15 lat najfajniejsze place zabaw w Polsce. Zajmujemy się zarówno projektowaniem placów zabaw jak i ich budową. Mamy w naszej ofercie bardzo szeroką gamę produktów na place rekreacji, od najlepszych producentów w całej Europie. Budowaliśmy zarówno małe jak i wielkie place zabaw na terenie całego kraju. Wiele z nich powstało jako projekty w ramach budżetów obywatelskich, dzięki współpracy ze wspaniałymi ludźmi takimi jak Ty, ludźmi z inicjatywą.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Pomogliśmy już przy wielu inicjatywach w ramach budżetu obywatelskiego. Wiele osób nie wie dokładnie od czego zacząć. Nasza wiedza, doświadczenie, oraz praktyczna pomoc mogą Tobie zaoszczędzić czas, ułatwiać rozmowy z osobami współpracującymi, pomagać przy promocji Twojego projektu. Dzięki naszej pomocy będziesz lepiej przygotowany jako lider projektu.

Kilka wskazówek na początek

Najlepiej nie działaj sam - stwórz małą grupę osób, z którymi będziesz współpracował. W grupie powstają z reguły lepsze pomysły. Razem macie więcej kontaktów. W grupie łatwiej dokonać podziału pracy. Szukaj więc sąsiadów, znajomych, innych zaangażowanych rodziców ze szkoły. Jeżeli stworzysz zbyt dużą grupę, możecie mieć problemy z dogadaniem się!

Nie wahaj się zadzwonić do miasta aby podzielić się swoim pomysłem. Często dostaniesz bardzo konkretną informację: czy inni pracują nad podobnym pomysłem, czy działka należy do miasta, jaki jest maksymalny budżet w Twojej dzielnicy, jakie jest nastawienie urzędników do Twojego projektu i tak dalej. Miastu zależy na dobrych projektach i na dobrej współpracy z inicjatorami projektów, a więc możesz liczyć na konkretną pomoc.

Spróbuj jak najszybciej skonkretyzować swój pomysł. O wiele łatwiej promować swój projekt, kiedy możesz już pokazać konkrety: pierwszy szkic placu zabaw, wstępny kosztorys, zdjęcia lub filmiki z urządzeniami, które chciałbyś zobaczyć.

Sprawdź terminy projektów obywatelskich w swoim mieście i planuj do przodu.

Planuj od początku jak będziesz promować swój projekt - tu nie licz na działania promocyjne prowadzone przez miasto, to Ty wraz ze swoim komitetem będziecie musieli promować wasz projekt i tu z reguły jeden wpis na Facebook'u nie jest wystarczający. Sprawdź ile głosów było potrzebnych w poprzednich edycjach projektu obywatelskiego na Twoim osiedlu. Tyle głosów będziecie potrzebowali jako minimum.

Jakich konkretów możesz oczekiwać od nas?

Na podstawie informacji o Twoim pomyśle oraz dodatkowych danych odnośnie przewidywanej lokalizacji i dostępnego budżetu możemy stworzyć wizualizacje i przygotować realne oszacowanie kosztów kompleksowej realizacji. Przez to, Twój pomysł stanie się dla wszystkich zainteresowanych o wiele bardziej konkretny i realistyczny. Wizualizacje pomogą również w promowaniu Twojego pomysłu. Udostępniamy również filmiki przestawiające funkcjonalność urządzeń zabawowych, zdjęcia, opisy i inną potrzebną dokumentację, która będzie pomagała przy promocji projektu. Jesteśmy również otwarci na Twoje pomysły.

Pomysł na Twój plac zabaw

Jaki jest w tym nasz interes?

Czy my pomożemy Tobie bezinteresownie? Nie, mamy w tym jasny interes: chcemy budować więcej fajnych placów zabaw. Dzięki naszej współpracy chcemy zwiększyć nasze szanse na realizację Twojego projektu - liczymy na to, że to my zaprojektujemy i zbudujemy ten plac zabaw. Z tego względu oferujemy Tobie tyle darmowej pomocy: wspólnie będziemy pracować nad realizacją Twojego pomysłu. Jeżeli możemy od początku współpracować z inicjatorem projektu, to końcowy efekt prawie zawsze jest lepszy.

Zbudowaliśmy już wiele placów zabaw na terenie całego kraju w ramach budżetów obywatelskich.

Nasza pomoc do niczego nie zobowiązuje.

 

Masz pomysł? Jesteś gotowy na aktywne działania?

Skontaktuj się z nami już dziś

 

© 2006-2020 educarium spółka z o.o. - All rights reserved.