fbpx

Plac zabaw to nie tylko huśtawka, zjeżdżalnie, karuzela. Nowoczesne place zabaw oferują zaskakujące różnorodne możliwości rekreacji. Przez to nie tylko dzieci, ale również nastolatki i nawet dorośli mogą się bawić. A dzieci, oczywiście uwielbiają coś nowego na placu zabaw. Daj się więc zaskoczyć! 

1. Roll Runner

Karuzela nie musi się kręcić tylko w poziomie. Może również w pionie. I to daje zupełnie inne wrażenia. W środku Roll Runner trzeba ruszać stopami i rękami przy okazji utrzymując równowagę, co nie jest łatwym wyzwaniem. Utrudnisz sobie zadanie próbując biegać w środku, a jeśli wejdą do środka dwie osoby to osiągniesz kolejny poziom trudności. Urządzenie dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

2. SkySurf

Kolejna karuzela, tym razem dla nastolatków i osób dorosłych. Duże urządzenie wymagające współpracy pomiędzy dwoma użytkownikami. Jedna osoba musi napędzić urządzenie, ale jest w pewnym momencie uniesiona w powietrze. Druga stoi na ruchomym podeście i może odpowiednimi ruchami ciała zwiększyć prędkość kręcenia, podobnie jak w przypadku huśtawki. Jest to jednocześnie wymagające, ale i jednocześnie dostaracza dużo wrażeń.

 

3. Rotatwin

Bujak i karuzela w jednym. Przede wszystkim dla dzieci w wieku przedszkolnym. Można się na nim bujać i kręcić samemu, ale największa zabawa jest oczywiście, gdy z urządzenia korzystają dwię osoby.

 

 

 

4. RodeoBoard

I tutaj mamy bujanie i kręcenia w jednym dla jednej lub dwóch osób, ale dla użytkowników zdecydowanie starszych niż w przypadku Rotatwin. Poprzez pozycjonowanie ciała można bardzo szybko rozkręcić urządzenie, ale ta energia może również służyć do nagłych zatrzymań pod ostrym kątem. Popularną zabawą na tym urządzeniu jest zrzucenia drugiego uczestnika z RodeoBoard. Można się oczywiście kręcić też bardziej spokojnie, ale w sumie, po co, jeśli można dynamicznie.

 

 

5. Bajarka

Kręcisz pokrętło kuli i ona Ciebie nagle prosi abyś zaśpiewała piosenkę, lub policzyła ile jest ławek na placu zabaw. Opowiada bajki, wymyśla gry i daje zadania. To wszytko potrafi Bajarka, nasza okrągła "kula do zabawy". Ma więcej pomysłów od babci. W momencie, kiedy kręcisz pokrętłem to sama wytwarzasz energię do jej działania, więc można ją wszędzie zamontować, bez podłączania do prądu. A jeśli już nie masz ochoty słuchać co mówi "gadająca kula", to jeśli nie zakręcisz pokrętłem ponownie, sama przestanie działać i opowiadać. To w przypadku naszych kochanych babć byłoby nieco trudniejsze...

 

6. DanceSquare

Czy byłaś na placu zabaw, gdzie można razem z koleżankami tańczyć i słuchać muzyki? Na DanceSquare możesz. Wybierz swoją ulubioną muzykę na telefonie, podgłośnij maksymalnie. Połóż telefon na słupie DJ-Post, pokręć pokrętło i "rozkręć imprezę" na cały plac zabaw. Teraz czas na układ taneczny na kolorowych półkulach. Pokaż innym jakie ruchy mają wykonywać. To jest DanceSquare. Super pomysł dla szkół oraz jako projekt w ramach budżetu obywatelskiego.

 

7. Altima

Wydaje się całkiem proste... Wysoki słup na placu zabaw z kilkoma ruchomymi uchwytami. Ale spróbuj chwycić za te uchwyty i dostać się na górę słupa. Wymaga to nie tylko siły, ale przede wszystkim koordynacji wszystkich części ciała. Rzadko kiedy ktoś za pierwszym razem daje radę. Aha, i jak to zwykle bywa, droga na dół wcale nie jest łatwiejsza, więc powodzenia.

 

 

8. Karuzela dla niepełnosprawnych J2404

Jeśli poruszasz się na wózku dla niepełnosprawnych, to chciałbyś w pełni brać udział w zabawie z innymi, prawda? Karuzela J2404 daje Tobie taką możliwość. Karuzelę można na chwilę zablokować wózkiem, aby dać Tobie możliwość przesiadania się na urządzenie. Aby stabilnie utrzymać się na karuzeli, musisz się trzymać, tak jak inne dzieci. Ale możesz się również razem z nimi bawić. Bez granic, bez różnic. 

 

9. Urządzenia fitness z regulacją

Na pewno znasz te place do ćwiczeń na zewnątrz. W przeciwieństwie do urządzeń fitness w klubie fitness większość tych urządzeń nie ma żadnych możliwości regulacji i to mocno ogranicza możliwość użytkowania przez osoby bardziej lub mniej sprawne. Urządzenia fitness z serii Urbanix mocno rozszerzają te możliwości poprzez hydrauliczne siłowniki z regulacją.

 

 

10. Wielka wieża z siatką wspinaczkową

Na większych placach zabaw regularnie widać wysokie wieże z rurową zjeżdżalnią. Często przed nimi stoją kolejki, nie tylko przed urządzeniem ale również na schodach do góry. Zmieniła to na zawsze nowa wieża Kanope. Tu nie ma schodów, trzeba się wspinać do góry przez siatkę wspinaczkową wywieszoną w środku wieży. Jest to nie tylko trudniejsze, ale zdecydowanie bardziej wymagające, bardziej czasochłonne i niewiarogodnie bardziej fajne.

Previous Next Play Pause
 

 

11. Gyro

Gyro może być zamontowane jako element samodzielny na placu zabaw lub jako element większych zestawów. Jest to swojego rodzaju karuzela, którą rozkręcisz poprzez ruchy ciała, szczególnie przez ruch biodrami. Karuzela zaczyna się kręcić, kiedy odpowiednio tańczysz. Czy jest to trudne? Okazuje się, że to wbrew pozorom niełatwe wyzwanie.

 

12. Tor dla samochodzików

Dogonić kolegę, czy z pomocą taty, czy bez... Na samochodzikach na torze można jeździć wokół ile się chce. Warunkiem jest cierpliwy tata, mama, siostra lub dziadek, lub własne wystarczająco długie nogi aby samemu się napędzić. Urządznie ma jedną wadę: można dogonić kolegę, ale nie można go wyprzedzić...

 

 

13. Byk

Czy wielkiego Pająka, Jaszczurkę, Pszczołę, Byka można spotkać na placu zabaw? Tak, a do tego jeszcze więcej innych zwierząt z gumy. Zaleta byka jest taka, że on się nie rusza z miejsca i można go bezkarnie złapać za rogi. Nadaje się do wspinania, siadania na głowie i pozowania do zdjęć. Wygląda może groźnie, ale na pewno ma bardzo sympatyczny charakter. Można go spotkać z krowami i cielakami na polu, a teraz również na placu zabaw.

Previous Next Play Pause

14. Dinozaur

Dinozaur na placu zabaw? Ale to na pewno nie jest Tyranossaurus Rex. Długa szyja, dziwne skrzydła, zgięte plecy, co to za gatunek? Można zjechać z ogona, to na pewno typowa cecha dinozaura. Ale dalsza identyfikacji jeszcze potrwa. Trzeba zdecydowanie bardziej szczegółowo zbadać szkielet tego dinozaura. Świetna zabawa dla małych paleontologów.

 

15. Pionowy i Zawieszony Świat

Znaleźliśmy raj dla wielbicieli wspinaczki. Jak wysoko można się wspiąć bez dotykania ziemi? Kto szybciej przejdzie przez wszystkie atrakcje od początku do końca? Ale tu jest przygód bez końca. Zjazdy, siatki, dziwne zjeżdżalnie, domki dla... (ptaków, insektów, dzieci?), ścianki wspinaczkowe, tunele, mosty. A może to jest dżungla? I to wszystko u nas w parku.

Previous Next Play Pause
 

 

16. Huśtawka światło i dźwięk

Kto by pomyślał, że huśtawkę można wymyśleć od nowa... A jak? Poprzez dodanie światła i dźwięku! Kiedy huśtasz się na huśtawce, to wytwarzasz energię. Ta energia jest wykorzystywana do wygenerowanie prądu. A dzięki prądowi mamy światło i muzykę, dziwne dźwięki, a nawet zagadki. Nagle plac zabaw staje się ciekawym miejscem do odwiedzenia po zmroku, a efekt jest naprawdę niesamowity. Nie tylko huśtawkę możemy tak wyposażyć: również  karuzelę i huśtawkę ważkę, one również nadają się do wytwarzania energii. Wiesz co? Możemy z tego nawet zrobić urządzenia edukacyjne: huśtawka, huśtawka ważka i karuzela wtedy same wyjaśniają jak działają: wówczas podczas zabawy można się jeszcze czegoś nauczyć. Czy to nie jest cudowne rozwiązanie?

 

 

 

 

 

 

© 2006-2020 educarium spółka z o.o. - All rights reserved.